این سایت متعلق به اقای مشهدی با شماره09132259027میباشد و فریب اشخاص دیگر را نخورید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزش پتینه در اصفهان ( قسمت اول )

دفتر نقاشی و ساختمان اصفهان رنگ در راستای آموزش های قبلی در نظر دارد تا با استفاده از تجربه های مهندس استاد فهد مشهدی پتینه های ساختمانی را کاملا به صورت رایگان در سایت تخصصی اصفهان رنگ به خانم ها و آقایان هنر دوست و هنرمند آموزش داده و آنها را با انواع پتینه و کار با تمامی ورق ها از جمله ورق طلا و نقره و پتینه های برجسته ، پتینه های ترک ، پتینه های طرح سنگ و پتینه های طرح کاغذ را آشنا کند .

دختر خانم ها ، دانشجو ها ، آقاپ پسرها ، محصل ها ، خانم های خانه دار ، تک شغله ها پتینه شغل و هنری برای درآمد زایی خوبی میباشد . حالا شروع میکنیم به تدریس .

گام به گام پتینه ها . پتینه یعنی ایجاد هرگونه نقش و طرح با هر لوازم روی وسایلی که در اطراف شما میباشد در ایران .

5 روش پتینه مورد استقبال قرار گرفته که به ترتیب :

1 – پتینه کاری برجسته 2- پتینه های استامپ و اسپانچ

3- پتینه های فرانسوی 4- پتینه های ایتالیایی

5- پتینه های طرح دار

کار با ورق طلا یا ورق های دیگر جز پتینه ها محصوب میشود ولی پتینه کاری نیست . حال به شرح یک به یک این پتینه ها میپردازیم در ضمن دو مدل پتینه جدید وارد بازار شده که هنوز برای این فصل از آموزش زود میباشد .

پتینه ها برای اجرا شدن به ابزارهای خاصی نیاز دارند که به آنها ابزارک میگویند . مثلا ابزارک طرح چوب زن یا ابزارک طرح اسپانچ و…

پتینه های طرح برجسته که بسیار مورد پسند کارفرماها و منبع درآمد خوبی برای هنرمند میباشد با خمیری به نام تکسچر یا همان خمیر پتینه اجرا میشود . روش کار به این صورت میباشد که بعد از ساخت زیرکار خمیر را بر روی سطح به صورت مساوی با ماله یا لسپه میمالیم و بعد به وسیله ابزارک ها به خمیر هر شکلی را که میخواهیم میدهیم حتی با انگشتان دست . روش دوم استفاده از شابلن هاست که شابلن را روس سطح قرار میدهیم و سپس خمیر را با لیسه روی شابلون میمالیم و اضافه آن را جمع میکنیم و همین طور به کار ادامه میدهیم .