این سایت متعلق به اقای مشهدی با شماره09132259027میباشد و فریب اشخاص دیگر را نخورید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ورکشاپ های پتینه کاری چند روزه سیار

در سالهای اخیر برخی سودجویان به نام آموزش ورکشاپ های شغلهای مختلف بوجود آمده که مارا بر این داشت تا راز های پشت پرده و دستهای آلوده به پولهای افراد نا آگاه که برای آموزش در این اقتصاد کرونایی و رکود بازار کار با قرض و وام و پس انداز خود آخرین تلاشهای خود را برای آموختن هنرهایی می کنند که سرابی بیش نیست و هنرجوهای عزیز تمام واقعیت را نشنیده و فقط نمونه کارهای جذابی که چشم و ذهن هنرجویان را مورد تاثیر قرار می دهد را به آنها نشان می دهند. چرا ما تاکید می کنیم که یک هنرجوی خانم ، آقا ، دانشجو و جویای کار نمی تواند با سه جلسه فشرده به یک پتینه کار تبدیل شود. شما را دعوت به تفکر و تعقل می نماییم و به دلایل مربوطه خوب توجه کنید:

  1. پتینه کاری یعنی هرگونه طرح و نقش و بافت بر روی رنگ های ساختمانی یا هر گونه ابزار و مجسمه می باشد ، یعنی شما باید کاملاً واقف بر زیر کار و زیر سازی محل پتینه باشید.
  2. پتینه کاری بیست درصد از صد درصد نقاشی ساختما می باشد که آن هم به خلاقیت و ذهن هنرمند شما و جسارت انجام پتینه کاری بیشتر نیاز دارد تا به آموزش ها ، صحت این گفتار را تلویزیون ایران توسط استاد فرامرزی دوست عزیز بنده گفته و می توانید در شبکه های مجازی ایشان ویدیو این صحبت را گوش کنید.
  3. نه فقط پتینه کاری و آموزش آن بلکه خیاطی ، جوشکاری ، نجاری و … را شما نمی توانید حتی در سه روزبا وسایل کار آنها آشنا شوید چه برسد به استادی و فراگیری شما
  4. ورکشاپ به معنی اردو رفتن می باشد و ورکشاپ های سیار که جای مشخصی ندارند و اکثراً در شهرهای دیگر برگزار می شود و روی میز نهار خوری و صندلی در حیاط یا اتاقهای منازل یا مکانهای اجاره ای با مبالغ بالا و آموزش برروی یک مجسمه ، مقوا یا یک تکه ابزار بسیار باریک ساختمان معمولی حتی خودتان که سقف ، کناف ، ابزار و دیوارهای بزرگ دارد و یا آپارتمانهای بزرگ چندین واحدی کاملاً متفاوت بوده و شما به محض ورود به ساختمان متوجه تغییر ناگهانی ابعاد کار خواهید شد که این یک دوگانگی و گیجی کامل به شما وارد می کنید به طوری که حتی همان آموزش ها نیز از یاد شما خواهد رفت.
  5. اصل کار پتینه کاری زیرسازی آن می باشد یعنی شما باید کاملاً حرفه ای تمامی رنگهای ساختمانی به همراه بتونه های مخصوص آنها و استفاده از آنها با لوازم و ابزار مخصوص هرکدام آشنایی کامل داشته باشید. باید رنگ روغنی – پلاستیک – اکریلیک و مادر رنگها را برای رنگ سازی و کناف و بتونه کاری کناف و آستر کردن کناف را کاملاً بلد باشیم. خانم های خانه دار یا دانشجویان محترم خانم یا جوانها که برای آموختن یک حرفه بسیار سخت اما راحت از نظر کمبود نیاز به سرمایه وارد هر شغل می شوند مخصوصاً پتینه کاری باید حداقل شش ماه تحت نظر یک استاد با تمام ریزه کاری ها و زیرسازی های مربوط را آموخته و هرگاه جسارت انجام کار در خانه خود روی سقف و دیوار خود را بدست آوردید و توانستید اتاق خود را اول رنگ و بتونه کنید بعداً تازه اول راه کار بازاریابی آن کار می باشیم. شما نمی توانید ساختمانی را برای کار بروید ولی بلد نباشید کناف و سقف و دیوار و ابزار آلات و درب و پنجره های فلزی و چهارچوبها را انجام دهید و فقط به پتینه کاری تکیه کنید. هیچ کارفرمایی نقاشی را به یک نفر – بتونه را به یک نفر و پتینه را هم به کس دیگر نمی دهد. کارفرما یک قرارداد نقاشی و پتینه کاری را با یک نفر نوشته و از ایشان کار را تکمیل می خواهید.. اگر کمی به فکر فرو روید متوجه حرفهای ما بعد از 32 سال تجربه کاری کاملاً مشخص می کند که روش ورکشاپ که هیچ پشتوانه کاری ، فکری ، ابزاری و حتی همکاری را ندارد و بعد از پایان ورکشاپ شما را به خیر و آن هنرمند شما هم به سلامت و شما چیزی که فرانگرفته اید تازه هزاران سؤال برایتان پیش خواهد آمد که مقوا و میزکجا و چند طبقه و چندین متر دیوار و سقف بزرگ کجا ، مدرس ورکشاپ دروغ نگفته آموزش پتینه کاری و شما هم پول را جلو جلو به اسم درآمد های عالی پرداخت کرده اید ولی ایشان حقیقت پشت ماجرا که نقاشی ساختمان و زیر سازی مخصوص هر پتینه ای هست را به شما نگفته است و شما فقط همان چند طرح روی میز را که هیچ کارآمدی در ساختمان ندارد و فقط برای جلب توجه شما از قبل برنامه ریزی شده با رنگهای آماده را به شما نشان خواهند داد ، اصلاً ورکشاپ های چند روزه که به صورت سیار آموزش داده می شود و در عین حال بیست نفر با هم فرا می گیرند هیچ سودی برای شما ندارد.

اگر علاقه به پتینه کاری دارید یا به عنوان شغل به آن نگاه می کنید این روش آموزش کاملاً غلط و اشتباه می باشد و بازنده این بازی فقط هنرجویا نبی اطلاع از پشت پرده هستند که با چندین کلمه خارجی و لغات انگلیسی و طرح های قدیمی و در ابعاد کوچک با رنگهای انتخاب شده ذهن و چشم شما را محو این کار می کنند. روش درست اول آموزشگاه دائم هست که هر موقع به مشکلی و یا نیاز به رنگی یا ابزاری یا همکاری داشتید ، جوابگوی کامل شما باشد و نیز هر پتینه ای را روی دیوار و سقف باید آموزش ببینید و اجرا کنید نه روی میز و نیمکت و داخل حیاط منزل یا پارکینگ یا محل کرایه و شراکتی. لطفاً قدر داشته های خود را بدانید و برای شروع با یک استاد کار بمدت سه ماه مشغول کار عملی شوید تا با متریالها ، بتونه ها و زیرسازی ها و رنگها آشنا شود بعد به دفترهای رسمی و دایم آموزش نقاشی و پتینه کاری مراجعه نمایید.

ما برای تخریب کسی این مطلب را ننوشته و فقط صرفاً جهت اطلاع رسانی به همه هنرجویان محترم و درستی مسیر پیش رو برای رسیدن به شغل مناسب شما گفتیم و نوشتیم.

# نه به ورکشاپهای سیار دو سه روزه بر روی میز و مقوا و مجسمه